Japanke tvrd orah, ali “Lavice” furioznim finišom do pobjede na startu Glavne faze!

Tok meča pratite uživo na našem portalu

Rukometašice Crne Gore savaldale su domaćina Japan30:26 , u prvom meču Glavne faze Svjetskog šampionata.

Izuzetno težak meč odigrala je naša selekcija, ali je pobjeda na kraju došla nakon velike borbe.

Mnogo bolje naša selekcija započela je utakmicu, odmah ostvarila prednost i imala po tri, četiri gola zalihe.

Na poluvremenu Crna Gora je vodila 14:11, ali su Japanke zaprijetile na početku drugog dijela i došle do izjedančenja  16:16.

Od tada, igra je bila izuzetno neizvjesna, uspijevala je Crna Gora da održava po gol prednosti, a onda su “Lavice” odlično odigrale u finišu.

Apsolutno je slomljen otpor Japanki i opet je Crna Gora ostvarila osjetniju prednost koja je na kraju i rezurtirala pobjedom.

Jovanka Radičević dala je osam, Majda Mehmedović šest, Tanja Brnović i Jelene Despotović po četiri pogotka.

Slijedi meč protiv Rusije koja je u dosadašnjem dijelu šampionata upisala sve pobjede.

Kraj meča, sjajan finiš naše selekcije 30:26.

55. Minut – Gol prednosti za našu selekciju, 24:23, čeka nas uzbudljiva završnica.

49. Minut – Finiš susreta će biti neizvjestan, vodimo 22:21.

44. Minut – Opet Crna Gora ima prednost, Despotović je pogodila, sada je 21:19.

40. Minut – Igra se sada gol za gol, vodi Crna Gora 18:17.

37. Minut – Loš period naše selekcije, Japanke su poravnale na 16:16.

34. Minut – Smanjile su Japanke na samo dva gola zaostatka, 15:13.

Kraj prvog poluvremena, vodi Crna Gora 14:11.

24. Minut – Plus tri za našu selekciju, 12:9.

19. Minut – Održavaju naše rukometašice prednost, 10:7.

13. Minut – Za sada sve funkcioniše kako treba, Crna Gora vodi 8:4.

9. Minut – Despotović pogađa, vodimo 4:1.

4. Minut – Dobar početak naše selekcije, vodimo 2:1.

“Lavice” su u Glavnu fazu prenijele dva boda nakon što su u posljednjem kolu poražene od Španije u neizvjesnom meču.

Crna Gora danas važi za favorita, ali će meč protiv domaćina biti svakako težak.