BRAVO AJKULE Crna Gora izborila Olimpijske igre!

Ajkule su u dramatičnom polufinalu, nakon boljeg izvođenja peteraca, pobijedile Hrvatsku rezultatom 14:12

Najbolji vaterpolisti Crne Gore učestvovaće na Olimpijskim igrama u Tokiju ove godine.

”Ajkule” su u dramatičnom polufinalu, nakon boljeg izvođenja peteraca, pobijedile Hrvatsku rezultatom 14:12.

Nakon 32 minuta velike borbe, izabranici Vladimira Gojkovića su bolje šutirali peterce i na osnovu svega dosad prikazanog zaslužile da po četvrti put uzastopno izvade vizu za najznačajniju sportsku smotru.

Crna Gora će sjutra u finalu, u meču bez rezultatskog značaja, odmjeriti snage sa boljim iz večerašnjeg dvoboja Grčke i Rusije.

Na polovini uzbudljivg susreta sa ”barakudama” rezultat je bio poravnat (5:5), a onda je naš nacionalni tim stekao dva gola prednosti.

Hrvatska se vrlo brzo vratila u igru, potom preokrenula i bila bliža plasmanu u Tokio. Međutim, sjajni Perković je pola minuta prije kraja, u situaciji sa igračem više, bio siguran i ”ajkulama” omogućio peterce.

Penal drama na kraju je pripala našem timu, a precizni su bili Ivović, Vidović, Petković i kapiten Brguljan.

Crna Gora – Hrvatska 14:12 (3:2, 2:3, 3:4, 2:1, 4:2)

Peterci:

14:12 – Brguljan precizan za plasman na Olimpijske igre.

13:12 – Vukićević smanjuje.

13:11 – Ukropina trese prečku.

13:11 – Petković za plus dva.

12:11 – Fatović pogađa stativu, imamo prednost nakon dvije serije.

12:11 – Vidović ne griješi.

11:11 – Joković precizan.

11:10 – Ivović siguran.

IV četvrtina:

Kraj regularnog dijela – 10:10. Šutiraće se peterci, ko pobijedi ide na Olimpijske igre.

10:10 – Perkooović! Izjednačenje na pola minuta prije kraja, sjajna akcija sa igračem više.

9:10 – Ponovo vodi Hrvatska, Bukić je matirao Lazovića. Do kraja još dva i po minuta.

9:9 – Spaić dobro postavljen. Matković je pogodio prečku, ali se lopta srećom odbila do našeg centra koji ne griješi na prazan gol.

III četvrtina:

Gledaćemo dramu do samog kraja, Crna Gora je vodila sa dva razlike, ali su Hrvati okrenuli rezultat.

9:8 – Novi preokret, opet gol Bušljea.

8:8 – Bušlje se dobro snašao pred našim golom, lobovao je Lazovića.

8:7 – Ponovo vodi naša selekcija. Upisao se Popadić u napadu s igračem više.

7:7 – Ekspresno su ”barakude” anulirale naših plus dva. Bukić je strijelac.

7:6 – Smanjuju Hrvati poslije tajm-auta Tucka, pogodio je Fatović.

7:5 – Nevjerovatna golčina Stefana Vidovića pod prečku Bijača za plus dva.

6:5 – Prvi gol Ivovića, iz napada s igračem više za novo vođstvo ”ajkula”.

II četvrtina:

Na polovini utakmice 5:5, izjednačen meč, nijanse će odlučiti pobjednika.

5:5 – Ukropina uzvraća, raspoložen je naš bombarder.

4:5 – Bukić iz peterca poslije faula Ukropine.

4:4 – Drugi gol Vukićevića, nakon brze akcije Hrvata. Polovina druge četvrtine.

4:3 – Ukropina majstorski sa igračem više.

3:3 – Bušlje daje gol u prvom napadu Hrvata u drugoj četvrtini.

I četvrtina

Velika borba i vođstvo Crne Gore 3:2 nakon osam minuta.

3:2 – Na sličan način daju naši momci i treći gol. Opet odbitak i sada odlična reakcija Vlada Popadića. Opet vodimo!

2:2 – Vidović se upisao u napadu s igračem više.

1:2 – Vukićević sa igračem više. Još dva i po minuta u prvoj četvrtini.

1:1 – Mario Joković daje gol za 1:1. Naši su u napadu prije toga imali dobru šansu, ali je Bijač odbranio udarac Popadića.

1:0 – Sjajan gol Marka Petkovića sa distance, odličan početak ”ajkula”.

Izabranici Vladimira Gojkovića su imali maksimalan učinak na svom putu do polufinala i juče su savladali domaćina 13:7, dok je Hrvatska jedini poraz pretrpjela protiv Rusije u grupnoj fazi 14:13, a juče je bila neumoljiva u četvrtfinalnom okršaju protiv Gruzije i slavila 15:6.

Crna Gora je posljednji meč protiv Hrvatske odigrala prije mjesec dana u okviru Svjetske lige i slavila 15:14 nakon peteraca.

Podsjetimo se, drugi polufinalni meč počinje od 20 časova između Grčke i Rusije, a troje najboljih obezbijediće plasman na Olimpijskim igrama u Tokiju.