Petak, 29 Marta, 2024

Nezaustavljive: Nova velika pobjeda Lavica, pala i Rumunija

Dramatično sportsko jutro! Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore, u utakmici četvrtog kola C grupe Svjetskog prvenstva u Japanu, pobijedila je selekciju Rumunije rezultatom (27:26).

Rezultat na poluvremenu bio je 12:11 za Rumunke. U jednom momentu naša selekcija gubila je četiri razlike, ali su Lavice uspjele da preokrenu rezultat i povedu 22:21 u 49. minutu meča.

Najefikasnija u ovom meču bila je Jovanka Radičević sa 7 postignutih golova.

Crnogorske rukometašice u dosadašnjem dijelu šampionata ostvarile su maksimalan učinak i obezbijedile plasman u glavnu rundu.

U prva tri kola slavile su protiv Senegala (29:25), Kazahstana (30:21) i Mađarske (25:24).

Rumunija, poslije tri kola, ima dva trijumfa i poraz, na startu šampionata od Španije (31:16).

Trijumfovala je u duelima sa Senegalom 29:24 i Kazahstanom 22:20.