Petak, 26 Aprila, 2024
Rubrika:

Stiže unapređenje za WhatsApp glasovne poruke

Moći ćete da glasovnu poruku pustite dok slobodno gledate i druge aktivne razgovore ili čitate tek pristigle poruke. Uz to, korisnici više neće biti ograničeni na slušanje glasovnih poruke u standardnoj, 1x brzini, već će iste te poruke moći da ubrzaju za 50% ili 100%, dakle do 1.5x ili do 2x

Nedavno, popularna aplikacija WhatsApp najavila je unapređenje koje bi trebalo da omogući dijeljenje fajlova veličine do 2GB. Sada, tu je najava za dodatno unapređenje, ovog puta glasovnih poruka koje se mogu slati posredstvom ove aplikacije. O čemu se tačno radi?

Za početak, korisnike očekuje veoma interesantna mogućnost da preslušaju svoje glasovne poruke iz jednog razgovora dok čitaju tekstualne poruke prisutne u drugim razgovorima. Dakle, nema više obaveze da korisnik sluša pristigle glasovne poruke i da prilikom toga ne smije da izađe iz tog prozora za razgovor jer bi se audio prikaz prekinuo.

Sada, moći ćete da glasovnu poruku pustite dok slobodno gledate i druge aktivne razgovore ili čitate tek pristigle poruke. Korisnici aplikacije Telegram već imaju ovu funkcionalnost, ali lijepo je vidjeti da će se pojaviti i u WhatsApp-u. Uz to, korisnici više neće biti ograničeni na slušanje glasovnih poruke u standardnoj, 1x brzini, već će iste te poruke moći da ubrzaju za 50% ili 100%, dakle do 1.5x ili do 2x. Ovo je opcija rezervisana za one najzauzetije.

Međutim, ni tu nije kraj unapređenjima glasovnih poruka u aplikaciji WhatsApp. Kako ova kompanija navodi, radi se i na olakšanom i poboljšanom slanju glasovnih poruka. Sada, korisnici će moći da pauziraju i nastave snimanje poruka, dok ranije to nije bilo moguće.

WhatsAppglasovneporuke.jpg
Na primjer, ne morate ostaviti praznine unutar glasovne poruke dok razmišljate šta biste sljedeće rekli, već poruku možete da pauzirate, smislite, pa onda nastavite snimanje i slanje. Uz to, poruku ćete sada moći i da preslušate prije nego što je pošaljete, čisto za svaki slučaj ako ste možda rekli nešto što niste planirali.

Na kraju, kako piše WhatsApp blog, tu su i estetska unapređenja, te se tako glasovne poruke više neće prikazivati kao ravna linija, već kao talasni oblik koji ukazuje na frekvencije i glasnoću u zasebnim djelovima poruke. Nešto slično već pruža aplikacija Viber sa svojim glasovnim porukama.

Sva ova unapređenja su i više nego dobrodošla, jer korisnici aplikacije WhatsApp prosječno pošalju zapanjujućih 7 milijardi glasovnih poruka u toku svakog dana. Nije ni čudo što nas odjednom očekuje veći broj unapređenja.

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve