Poraz od Finaca u kiši kartona i povreda

Uslovi za igru su bili daleko od dobrih, jer je kiša padala tokom čitavog meča. U takvoj situaciji bolje se snašla Finska, koja je imala kolosalnu priliku posle desetak minuta igre, ali je duela jedan na jedan sa Oliverom Antmanom, dobio Milan Mijatović.

Fudbaleri Crne Gore maštali su uoči duela sa Bosnom i Hercegovinom i Finskom o plasmanu u A diviziju Lige nacija, a poslije poraza u Zenici – 1:0 i u Podgorici od Finske sa 2:0, pali su na treće mjesto u grupi. Iz B divizije je ispala Rumunija, a u elitnu diviziju otišla BiH.

Nedugo zatim, Crna Gora je uzvratila. U režiji Stefana Mugoše i Stevana Jovetića, stvorena je odlična prilika, Jovetić je takođe dobro šutirao, ali je istakao golman Finske, Lukaš Hradecki. Zadovoljstvo je ubrzo splasnulo jer je zbog drugog žutog kartona, već u 17. minutu, igru morao da napusti Žarko Tomašević.

Risto Radunović je morao da napusti igru zbog povrede, a Oliver Antman je ponovo pokušao da nadmudri Mijatovića, ali je golman Crne Gore bio odlično postavljen. Muke po Crnu Goru su nastavljene. Teren su morali da napuste Jovetić i Hakšabanović, a na teren su ušli Camaj i Šćekić. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

Odmah na početku drugog poluvremena, Antman je na asistenciju Pukija uspeo da savlada Mijatovića – 1:0. Crna Gora je morala da krene ka golu rivala, jer je gubila i drugo mjesto u grupi, iako je prije poslednje dvije runde, maštala o plasmanu u elitnu diviziju. Međutim, ništa od toga. Finska je stigla do 2:0, strelac je bio Bendžamin Kaliman. U tom momentu, bilo je jasno da Crnoj Gori, sa igračem manje na terenu treba čudo kako bi stigla do pozitivnog rezultata.

U drugom meču grupe, Rumunija je pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 4:1, ali nije uspjela da se spasi selidbe u C diviziju Lige nacija.

Crna Gora je osvajanjem drugog mesta u grupi, mogla da se nada drugom šeširu pred žreb za Evropsko prvenstvo, mogla je da se nada i baraž mečevima za šampionat Evrope u slučaju neuspjeha tokom kvalifikacija, a sada će put do ostvarenja sna – prvog velikog takmičenja u istoriji biti daleko, daleko teži.

TOK MEČA

Crna Gora – Finska 0:2

Drugo poluvrijeme

90. minut

I nova prilika za naše momke. Probili smo po desnoj strani, lopta je ubačena na drugu stativu, ali Balić nije bio precizan.

89. minut

Naši sada napadaju stihijski, Driton Camaj je sjajno probio i probao šut ali od svega korner.

88. minut

Nova prilika za “hrabre sokolove”. Ubacio je Vešović, Hradecki je loše reagovao, lopta se odbila do Đuđevića ali napadač Sporting Hihona nije bio precizan.

84. minut

Šansa za naše momke. Vujačić je uspio da se u vazduhu izbori i glavom da spusti za Vukčevića, ali naš vezni fudbaler nije uspio da bude precizan, pa je pogodio jednog finskog fudbalera.

75. minut

Opao je intezitet meča, čemu je najviše “kumovao” sudija Leteksije. Finci čuvaju prednost, naši momci pokušavaju, ali jednostavno su ostali bez snage.

67. minut

Ponovo “briljira” francuski arbitar, nakon što je očigledno bilo da je lopta izašla od Jensena, pomoćni sudija dodijeljuje loptu Fincima. Dolazi do koškanja Đurđevića i njega, a Leteksije je odmah pokazao žuti karton samo našem fudbaleru.

Samo dva minuta kasnije pokazuje crveni karton našem selektoru Miodragu Raduloviću.

61. minut

Lucidni pokušaj Dritona Camaja koji je vidio da je Hradecki malo izašao, pa je probao lob sa preko 40 metara. Golman Leverkuzena je međutim ipak intervenisao sigurno na kraju.

53. minut Finci vode 0:2

Antman je sada asistent. Fudbaler Nordsjelanda je centrirao, a na drugoj stativi je bio Kalman koji je glavom sproveo loptu u mrežu Mijatovića, praktično sa gol linije.

47.minut – Gol! Vodi Finska, Antman je strijelac.

45. minut – KRAJ Poluvremena Crna Gora – Finska 0:0

Kraj prvih 45 minuta, rezultat na semaforu 0:0.  Dobro smo otvorili meč, pokazali da idemo na pobjedu, ali onda je glavnu ulogu preuzeo francuski sudija Fransoa Leteksije, koji je podijelio pet žutih kartona našim momcima, i jedan crvenu (dva žuta Tomaševiću).

Leteksije se jednostavno nije prilagodio uslovima na utakmici i jakoj kiši koja pada cijeli dan, i svaki start i prigovor našim fudbalerima je okarakterisao za karton.

Uz sve to nismo imali sreće ni sa povredama, budući da su Radunović i Hakšanbanović tražili izmjene, a onda je i Jovetić zamijenjen kako bi se naša ekipa taktički prilagodila, budući da imamo igrača manje u polju.

Budući da Rumunija vodi, Finska mora da krene na “sve ili ništa” ako želi da ostane i dalje u B diviziji.

38. minut

Vijesti iz Bukurešta. Pogotkom Denisa Mana Rumunija vodi protiv Bosne i Hercegovine sa 1:0.

35. minut

I pored jake kiše i svih pehova, sjajna atmosfera pod Goricom, gdje naši navijači gledaju da daju dodatni “vjetar u leđa našim momcima.

11. minut

I Vujačić je dobio žuti karton, ponovo zbog prekršaja nad Pukijem. Napadač Noriča je u dva minuta iznudio dva žuta kartona.

9. minut

Tomašević je požutio. Naš fudbaler je s leđa napravio start nad Pukijem i franski sudija Leteksije je pokazao žuti karton.

6. minut

Prvi opasan napad za Fince, ali odlični Mijatović. Oliver Antman se dobro snalazi u našem šesnaestercu, uputio je udarac, ali naš golman brani nogom udarac fudbalera Nordjelanda.

1.minut – počeo je susret. Skromna posjeta na našem najvećem stadionu, meč posmatra nešto više od 4500 navijača.

Sastavi:

Crna Gora (4-4-2): Mijatović – Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović – Jovović, Janković, N. Vukčević, Hakšabanović – Jovetić, Mugoša.

Finska (3-5-2): Hradecki – Vaisanen, Ivanov, R. Jensen – Alho, Kamara, Kairinen, Lingman, Antman – Kalman, Puki.

20:30 Tabela grupe

Tabela uoči posljednje utakmice u grupi

Tabela Tabela (foto: RTCG)

20:20 Vučinić: Važno da izađemo sa motivom “Srce na teren”

Član stručnog štaba Mirko Vučinić je kazao prije utakmice da je najbitnije od svega da igrači “ostave srce na teren”.

20:15 I Finci imaju podršku

Na stadionu pod Goricom i Finska reprezentacija može da računa na podršku.

19:45 Kanvera saopštio startnih 11

I finski selektor Marku Kanvra je saopštio startnih 11: Hradecki – Vaisanen, Ivanov, R. Jensen – Alho, Kamara, Kairinen, Lingman, Antman – Kalman, Puki.

19:30 Poznat sastav “hrabrih” sokola – Radulović mijenjao četiri fudbalera iz Zenice

Miodrag Radulović se opredijelio za sljedećih 11 fudbalera:  Mijatović, Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović, Jovović, Janković, N. Vukčević, Hakšabanović, Jovetić, Mugoša.

Selektor je zamijenio četiri fudbalera u odnosu na meč u Zenici.

19:20 Osmajić udaljen iz reprezentacije

Napadač portugalske Vizele, gdje igra kao pozajmljen fudbaler Kadiza, Milutin Osmajić udaljen je iz reprezentacije zbog kršenja pravilnika ponašanja i discipline.

On nije stigao na vrijeme u hotel, a nije se pojavio ni na obaveznom timskom doručku, pa je rukovodstvo reprezentacije odlučilo da ga udalji iz tima.

Naša reprezentacija je na kraju, osigurala opstanak u B diviziji, što je negdje i bio zacrtan plan.

Selektor je, uoči duela sa Finskom, kazao reprezentacija želi da na što bolji način završi Ligu nacija.

“To je pobjeda. Osvojili bismo drugo mjesto u grupi, dala bi nam nadu za baraž za EURO, a revanširali bi se Fincima za poraz u junu 2:0. Izaći će najspremniji i igrači koji mogu da izdrže teret jakog ritma”, rekao je Radulović.