Subota, 20 Aprila, 2024
Rubrika:

IBRAHIMOVIĆ: Opozicija da se vrati u poslaničke klupe

Poslanik Bošnjačke stranke Ervin Ibrahimović pozvao je opozicione kolege da se vrate u skupštinske klupe, kako je kazao u intervjuu za Pobjedu, jer je upravo Skupština mjesto za razgovor i dogovor.

On je poručio da aktivno učešće u radu parlamenta nema alternativu. Parlament ima potrebnu većinu za funkcionisanje, ali dodatni kvalitet u parlamentarnom radu svakako bi dalo učešće opozicije, dodaje Ibrahimović.

On je poručio da aktivno učešće u radu parlamenta nema alternativu.

– Parlament ima potrebnu većinu za funkcionisanje, ali dodatni kvalitet u parlamentarnom radu svakako bi dalo učešće opozicije. Uvažavam da svaka politička grupacija ima legitimno pravo da bira pravce djelovanja i da bojkot nije nepoznat u demokratskim društvima. Ali takođe treba imati u vidu važnost zakonodavne vlasti kao jednog od stubova vlasti, donošenja zakona koji obavezuju svakoga pa i samu vlast čime se osigurava vladavina prava, zatim važnost saradnje Skupštine sa parlamentima drugih država, te aktivnog učešća na sastancima na multilateralnom nivou, zasijedanjima parlamentarnih skupština međunarodnih organizacija, aktivnosti na regionalnom nivou, kao i sve jasnijih poziva opoziciji sa relevantnih međunarodnih adresa da se vrati u parlament, kaže Ibrahimović.

Smatra da ne postoji kriza unutar BS, bez obzira na suprotstavljene stavove predsjednika Rafeta Husovića i pojedinih funkcionera, te izvinjenje zbog izjava Adnana Muhovića.

Takođe dodaje kako je „demokratizacija društva proces koji je nezaustavljiv“, a njegov dio je „put i borba za punu implementaciju zakona koji se odnose na manjinske narode u Crnoj Gori“.

– U proteklih deset godina broj Bošnjaka u državnim institucijama je utrostručen, ali to i dalje ne odslikava realno stanje u odnosu na broj Bošnjaka u Crnoj Gori. Bošnjaci kao autohton i konstitutivan narod, imaju pravo kao i drugi narodi u Crnoj Gori na rad, očuvanje svoje kulture, tradicije i običaja, kao i na potpunu upotrebu bosanskog jezika i pisma u svim državnim i javnim institucijama od značaja za Bošnjake. Vjerujem da će ostvarivanjem svojih prava manjinski narodi u Crnoj Gori dati još snažniji doprinos multikonfesionalnom, multikulturalnom i multivjerskom skladu u Crnoj Gori, koji svi narodi u Crnoj Gori baštine i koji je na međunarodnim adresama prepoznat kao posebna vrijednost u procesu demokratizacije crnogorskog društva, zaključio je on.

Izvor: Pobjeda

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve