1. CFL: Budućnost kroz dramu do pobjede, Kom ukrao pobjedu Sutjesci.

Dramatičan meč viđen je pod Goricom gdje je Budućnost savladala Grblj 3:2

Odigrana su četiri meča šestog kola Prve Telekom crnogorske fudbalske lige. Podgorica i Iskra su prvi izašli na megdan u DG areni u Lješkopolju i završili meč bez golova.

Stojiljković, Foto: Cdm.me

Dramatičan meč viđen je pod Goricom gdje je Budućnost savladala Grbalj 3:2. “Plavo-bijeli” su već u trećem minutu stekli prednost preko veziste Miloša Mijića da bi na scenu stupio Boban Đorđević i golovima u 20. i drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu napravio preokret. Podgoričani su zadržali prisebnost i Mijić je ponovo zabio iz penala u 62. minutu da bi Dušan Stojiljković u 74. minutu napravio totalni preokret.

Uzbudlji meč viđen je i pod Trešnjicom gdje je Zeta savladala Rudar 2:1 nakon preokreta. Pljevljaci su poveli golom Velizara Janketića s bijele tačke u 22. minutu da bi Golubovčani pet minuta kasnije poravnali preko Ivana Vukčevića i totalni preokret napravili u 53. minutu preko Gorana Milojka.

Sutjeska je remizirala protiv Koma na Zlatici 1:1. Marko Ćetković je u 67. minutu meča donio vođstvo Nikšićanima da bi Kom u nadoknadi vremena preko Nikole Đurkovića poravnao i ukrao bitnu pobjedu šampionu.

U posljednjem meču Titograd je ekspresno savladao Petrovac 0:3 na Malom brdu. Romantičari su poveli u 30. minutu preko Luke Merdovića da bi samo četiri minuta kasnije Nigerijac Simeon Ajanah-Činedu udvostručio. Tu golovi nijesu stali i Jovan Nikolić je u 67. minutu stavio tačku na duel.

Nakon šestog kola Budućnost je i dalje lider s 16 bodova, pet manje imaju Sutjeska i Iskra, a Zeta je na četvrtom mjestu s devet bodova. Titograd je na petom mjestu s osam bodova, Podgorica ima sedam, šest ima Kom, a u začelju su Grbalj s pet, Petrovac s četiri i Rudar s tri boda.

Slijedi pauza zbog reprezentativnih obaveza, a naredno kolo zakazano je za 14. septembar. U derbiju kola na Starom aerodromu Titograd će dočekati Budućnost, Sutjeska će kraj Bistrice ugostiti Petrovac, a Iskra će na stadionu Braće Velešević dočekati Kom.

U preostala dva duela Zeta će gostovati Grblju u Radanovićima, a Rudar će na Golubinju dočekati Podgoricu.