Veljović: Rezultati koje postiže Saša Vujošević najbolja afirmacija Uprave policije

Cjelokupni rezultati koje postiže službenik Sektora specijalne policije Saša Vujošević najbolja su afirmacija Uprave policije i kvalitetna prezentacija naše službe i države, kazao je direktor Uprave policije Veselin Veljović na današnjem sastanku sa Vujoševićem

Cjelokupni rezultati koje postiže službenik Sektora specijalne policije Saša Vujošević najbolja su afirmacija Uprave policije i kvalitetna prezentacija naše službe i države, kazao je direktor Uprave policije Veselin Veljović na današnjem sastanku sa Vujoševićem, koji je na Svjetskim policijskim igrama “International police sports union”,  krajem septembra u Milanu, osvojio srebrnu medalju u praktičnom streljaštvu.

foto Uprava policije

“Podrška mendžementa neće izostati kada je u pitanju praktikovanje i usavršavanje sportskih vještina” istakao je Veljović na sastanku, kom je prisustvovao i pomoćnik direktora za Sektor specijalne policije Zoran Tomčić, iz čijeg sastava dolazi najveći broj službenika sa ostvarenim sportskim rezultatima.

Kako je saopšteno iz Uprave policije, Vujošević se dugo bavi praktičnim i preciznim streljaštvom – pištolj velikog kalibra i u toj disciplini je ostvario niz značajnih uspjeha, više od 200 osvojenih medalja i pehara, kako na domaćim, tako i na inostranim takmičenjima.

“Zbog primjenljivosti praktičnog streljaštva u sistemu vatrene obuke pripadnika, Saša Vujošević je svoja iskustva i znanja sticana na mnogim takmičenjima, kao i u procesu pripreme za takmičenja, prenosio na ostale pripadnike Sektora specijalne policije, tokom izvođenja različitih tipova borbenih gađanja”, navodi se u saopštenju policije.

Na prestižnom takmičenju u Italiji učestvovala su još četiri njihova službenika – tri iz Sektora Specijalne policije i jedan iz Sektora granične policije, u disciplinama džudo, džiu – džic i trčanju na 10 kilometara.

“Službenik SSP Marko Gušić je u džudou takmičenju u kategoriji “-73kg” osvojio 3. mjesto i bronzanu medalju. Pripadnica SSP Tamara Đurđevac u džudo takmičenju u kategoriji “-63kg”, osvojila je 5. mjesto. Pripadnik SSP Dejan Vukčević u džiu-džicu, “Ne-waza” (borba u parteru), u apsulutnoj kategoriji osvojio je 3. mjesto i bronzanu medalju, dok je službenik Sektora granične policije Dragoljub Koprivica u trčanju na 10 kilometar u konkurenciji od 80 takmičara, osvojio 24. mjesto”, kazali su iz Uprave policije.