Četvrtak, 25 Aprila, 2024
Rubrika:

KOJA CRNA DOKUMENTA: SPC u Srbiji manja od makovog zrna, u Crnoj Gori iz sive zone ruši državu

Kako su ova organizacija i njihovi prodavci laži u mantijama uspjeli da ubjede narod u Crnoj Gori o viševjekovnom kontinuitetu Srpske crkve na ovim prostorima kad im u matičnoj državi priznaju kontinuitet tek od 1836. godine, a postojanje u zakonskim okvirima od 1929. godine?

Izdajničko-teokratska vlast danas će u Skupštini Crne Gore, kako se očekuje, usvojiti sramni Zakon o slobodi vjeroispovijesti kojim će i zvanično ispuniti amanet lidera svetosavskih stranaka i duhovno ideološkog oca nove vlade  Amfilohija Radovića.

Usvajanje ovog sramnog akta daće podlogu za velikosrpski projekat u Crnoj Gori i subverziju države od strane svetosavske parapolitičke, obavještajno-militarističke organizacije koja se vodi pod akronimom SPC.

Domicilna Crnogorska pravoslavna crkva se ovim aktom eliminiše s javne i duhovne scene, a 50 kvadratnih kilometara teritorije sa 650 crkava i 60 manastira maltene se upisuje u vlasništvo Srbije.

Osim imovine i unosnih biznis poduhvata u koje je umješana svetosavska crkva, usvajanje Zakona o slobodi vjeroispovijesti oslobodiće funkcionere ove organizacije velike neprijetnosti – nakon što budu usvojene izmjene Zakona, SPC neće morati ni da se registruje već će kao decenijama unazad iz sive zone raditi na rušenju Crne Gore.

Uredna registracija CPC

Za Crnogorsku pravoslavnu crkvu propagandno-obavještajni centri iz Srbije i njihove ispostave u Crnoj Gori godinama su se rugale da je Nevladina organizacija (NVO) i da nije prava crkva.

Kako je portalu Aktuelno rečeno iz više dobro upućenih izvora funkcioneri Svetosavske crkve, baš zbog eventulanog etiketiranja imaju patološki strah od registracije u Crnoj Gori.

“Nakon registracije Srpska pravosalvna crkva bi isto kao i Crnogorska pravoslavna crkva dobila status NVU nevladinog udruženja, a to bi za njih bio veći udarac nego da im se oduzme sva imovina i ukinu poslovni poduhvati vrijedni milione”, rekao je naš sagovornik.

Osim toga kad bi se SPC registrovala u Crnoj Gori to bi značilo da SPC priznaje ovu državu što je za njihove čelnike neprihvatljivo.

“Ako se registruju to bi značilo da Srpska pravoslavna crkva priznaje državu Crnu Goru i Crnogorce, što bi za njih bio veliki udarac i većina visokih funkcionera te organizacije ne bi mogla da se pomiri sa tom okolnošću”, rekli su nam dobro upućeni izvori bliski SPC.

S obzirom da će nakon usvajanja izmjena Zakona o slobodi vjeroispovijesti SPC ostati u sivoj zoni, ovoj parapolitičkoj organizaciji se u ruke predaju obavještajno-logistički, politički ali i duhovni instrumenti za vršenje asimilacije Crnogoraca i širenje svetosavskog i proruskog uticaja.

Na osnovu  višedecenijskog djelovanja, jasno je da je SPC glavni instrument velikosrpskog nacionalizma i klerofašizma, koja za svoju ideološku podlogu ima negaciju Crne Gore. Ali kad je u pitanju Srbija, stvari su mnogo drugačije.

Susjedna država u kojoj se nalazi sjedište Svetosavske crkve zakonom je utvrdila kontinuitet SPC od 1836. odnosno 1929. godine što se jasno vidi iz priloženog dokumenta.

Sa druge strane bestidni licemjeri i prodavci laži iz ove organizacije u Crnoj Gori šire priču da SPC treba da dobije svojstvo pravnog lica na bazi istorijskog kontinuiteta čime jasno žele da prisvoje kompletnu istoriju Crnogorske pravoslavne crkve i legitimizuju laži o 800 godina postojanja ove crkve.

Ostaje međutim nejasno, kako su ova organizcija i njihovi prodavci laži u mantijama uspjeli da ubjede narod u Crnoj Gori o viševjekovnom kontinuitetu Srpske crkve na ovim prostorima kad im u matičnoj državi priznaju kontinuitet tek od 1836. godine, a postojanje u zakonskim okvirima od 1929. godine?

Poslanici Skupštine Crne Gore ponovo će glasati danas o izmjenama Zakona o slobodi vjeroispovijesti ili uvjerenja i pravnom položaju vjerskih zajednica, prema kojima se Srpskoj crkvi zakonski odobrava otimanje crnogorske teritorije, crkava i manastira i dozvoljava nastavak djelovanja iz sive zone mimo svih zakonskih okvira. Nakon očekivanog usvajanja ovog zakona takođe će biti priznat istorijski kontinuitet SPC u Crnoj Gori od 800 godina – nešto što čak ni u Srbiji ne mogu da dobiju.

B.K. 

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve