Živković: Đukanović počasni predsjednik DPS-a
Podijeli vijest

Živković: Đukanović počasni predsjednik DPS-a

''Naš cilj je da odbranimo državne interese a i kroz izborne rezultate se nametnemo kao konkurencija", kazao je on

16. feb 2025 u 20:02
Foto: DPS

Na desetom jubilarnom Kongresu Demokratske partije socijalista koji je danas održan u Podgorici za počasnog predsjednika partije izabran je nekadašnji lider te stranke, Milo Đukanović, potvrdio je na pres konferenciji nakon kongresa, predsjednik DPS-a, Danijel Živković.

"Deseti kongres je za počasnog predsjednika izabrao Mila Đukanovića. Naš cilj je da odbranimo državne interese, a i kroz izborne rezultate se nametnemo kao konkurencija", kazao je on.

Saopštio je i da je DPS na Kongresu izabrao novi sastav Glavnog odbora, ali nije precizirao ko su novi članovi.

Upitan da li je reforma u DPS-u zaokružena izborom Đukanovića za počasnog predsjednika i kakavu poruku time šalju onima koji kažu da se DPS nije suštinski reformisao, Živković je odgovorio da ocjenu reforme politike i partije daju građani na izborima.

„Oni su ti koji najbolje vagaju da li se neko reformisao na pravi način ili ne. Ako je vjerovati rezultatima na lokalnim izborima, onda možemo govoriti da mi reformu sprovodimo uspješno“, rekao je Živković.

On je kazao da je institut počasnog predsjednika poznat i u drugim partijama u regionu i Evropi. Živković je naveo da je taj institut definisan tako da se zahvaljuju za sve ono što su bila dostignuća te političke generacije.

Kako je rekao, ti rezultati su očuvanje mira u Crnoj Gori i građanskog karaktera države, spečavanje bombardovanja, obnavljanje crnogorske nezavisnosti, otvaranje evropske perspektive i učlanjenje Crne Gore u NATO.

„To su velika dostignuća i Đukanović je, kao premijer, predsjednik države ili DPS-a, učestvovao u tim dostignućima i zato smo se odlučili da iskažemo zahvalnost“, dodao je Živković.

On je, govoreći o uticaju Đukanovića na odluke organa DPS-a, kazao da odluke donosi Predsjedništvo.

„Mi nosimo teret odgovornosti za donošenje odluka u DPS-u. Za sada nam ide dobro i vjerujem da će nam ići još bolje u narednom periodu“, istakao je Živković.

On je rekao da su danas institucionalizovali i neka nova pravila u Statutu partije, koja se odnose na unapređivanje operativnosti rada DPS-a.

Živković je kazao da su razmatrali i važno pitanje Programa stranke, koji se odnosi na deset važnih poglavlja i odgovora na institucionalno i društveno urušavanje Crne Gore.

„Vjerujem da smo kroz Program na pravi način sagledali izazove pred Crnom Gorom i kroz takvu dijagnozu dali terapiju“, dodao je Živković.

On je naglasio da je osnovni cilj DPS-a da odbrani državne interese i da se, kroz izborne rezultate, nametne kao kvalitetna konkurencija i što prije vrati na pozicije vlasti. Kako je najavio, u narednih 15 ili 20 dana biće izabrano novo Predsjedništvo DPS-a.

Živković je kazao da je DPS danas pokazao jedinstvo i snagu, a da su u prethodnih godinu pokazali da znaju kako se upravlja političkim procesima.

„Pokazali smo da ostvarujemo dobre izborne rezultate i da to nije stvar neke epizode, već da je to sada pravilo, od Andrijevice, Podgorice, Kotora, Ulcinja, do razvlašćivanja parlamentarne većine u Budvi“, rekao je Živković.

Istakao je da je siguran da će DPS imati odlične rezultate na predstojećim lokalnim izborima u Nikšiću i Herceg Novom.

„Siguran da ćemo, pogotovo za Nikšić, povratiti pozicije društveno-političkog odlučivanja“, dodao je Živković.

Upitan kada ističe mjera udaljenja opozicije sa sjednica, on je odgovorio da bi trebalo da ta mjera ističe tokom naredne sedmice.

Živković je kazao da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić izrekao mjeru udaljenja jer je vidio da će doći do dogovora između opozicije i Pokreta Evropa sad.

„To je i sam potvrdio kada je kazao da nije moguće uspostavljati parcijalne dogovore između opozicije ili dijela vlasti“, dodao je Živković i naveo da je Mandić time poslao poruku da je suštinski lider parlamentarne većine.

On je podsjetio da se opozicija ranije dogovorila sa premijerom Milojkom Spajićem po pitanju održavanja popisa, navodeći da su tako isto i sada imali vrlo fer i korektnu ponudu koja se ticala razrješenja ustavne krize.


DPS Kongres Milo Đukanović Danijel Živković
16. feb 2025 u 20:02

Komentari (1)

Nadimak za neregistrovanog korisnika
Napišite Vaš komentar
Ovaj sajt je zaštićen sa reCAPTCHA anti spam mehanizmom.Primjenjuju se Google politika o privatnosti i uslovi korišćenja . Ukoliko ste pravilno upisali komentar dobićete potvrdu da je isti primljen za administriranje. Aktuelno.me zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima ne odražavaju stavove redakcije Aktuelno.me.
Prijavi se Još uvijek nemate nalog? Registrujte se.
B Bobo Zeković_neregistrovani
17.02.2025. 09:09

Najrečitiji dio uspješnog rada DPS, kao opozicionog političkog faktora, je dio u kojem predsjednik DPS, Živković, neobično visoko uzdiže i hvali premijera okupatorske vlade CG, Milojka Spajića. Interesantno je i da podvlači uspješnu saradnju DPS sa Spajićem, u izvedbi falsifikovanog i lopovskog popisa stanovništva Crne Gore. Na poniženje koje im je Milojko Singapurski, preko Mandića, direktno priredio, Živković nonšalantno objavljuje da će se vratiti u Parlament CG. DPS nije "tvorac" i čuvar "građanskog društvenog uređenjaCG. Crnogorski narodi su to uveli i čuvali vjekovima. Građanski koncept u CG se urušava, od momenta, kad je okupatorska klika srbije, preko zločinačke crkve srbije, uspostavila okupatorsku vlast u CG. U toj vlasti, Milojko Singapurski, ima krunsku ulogu i efikasno uništava Crnu Goru. DPS zajedno sa Spajićem ignoriše Crnogorsku naciju, pomaže njenom i Crnogorske pravoslavne crkve uništenju. Ne pominje Živković, tu izvanrednu saradnju sa Spajićem.

5
0
POLITIKA