Prekinuta sjednica, opozicija ponovo ne dozvoljava nastavak Skupštine
Podijeli vijest

Prekinuta sjednica, opozicija ponovo ne dozvoljava nastavak Skupštine

“Opozicija neće dozvoliti održavanje sjednica. Dok vladajuća garnitura se ne vrati u pređašnje stanje, imaćemo krizu parlamenta”, istakla je Vuković Kuč

26. dec 2024 u 13:29
Foto: Printskrin

Poslanici opozicije nijesu treći put dozvolili održavanje sjednice Skupštine zbog nedavne odluke Ustavnog odbora o penzionisanju sudija Ustavnog suda. Ističu da je urušen ustavni poredak u Crnoj Gori od strane parlamentarne većine, te su sjednicu prekinuli izašavši iz svojih klupa.

Poslanica DPS-a Aleksandra Vuković Kuč ponovila je da je Ustavni odbor izašao iz svojih nadležnosti, ponižio Ustavni sud.

“Opozicija neće dozvoliti održavanje sjednica. Dok vladajuća garnitura se ne vrati u pređašnje stanje, imaćemo krizu parlamenta”, istakla je Vuković Kuč.

Ranije je opozicija najavila da neće dozvoliti održavanje sjednica Skupštine dok se ne povuče odluka o prestanku funkcije sutkinje Ustavnog suda Dragane Đuranović.

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić je naveo da je prinuđen da im izrekne kaznenu mjeru.

Skupština opozicija prekinut rad
26. dec 2024 u 13:29

Komentari (1)

Nadimak za neregistrovanog korisnika
Napišite Vaš komentar
Ovaj sajt je zaštićen sa reCAPTCHA anti spam mehanizmom.Primjenjuju se Google politika o privatnosti i uslovi korišćenja . Ukoliko ste pravilno upisali komentar dobićete potvrdu da je isti primljen za administriranje. Aktuelno.me zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima ne odražavaju stavove redakcije Aktuelno.me.
Prijavi se Još uvijek nemate nalog? Registrujte se.
B BMX_neregistrovani
26.12.2024. 13:18

Nema Ustava - nema ni Skupštine, četnički vojvodooo i paf paf - u !!!

1
0
POLITIKA
Meme Dana Oče sine!
Aktuelno