Od početka godine vraćeno 3.293 komada oružja, 110.140 komada municije i 356 ručnih bombi
Podijeli vijest

Od početka godine vraćeno 3.293 komada oružja, 110.140 komada municije i 356 ručnih bombi

“Naime, u okviru kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već duži niz godina, u toku jučerašnjeg dana, u opštinama širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 27 komada oružja i 551 komad municije”, saopšteno je iz Uprave polcije (UP)

5. mart 2025 u 12:45
Foto: Uprava polcije

U okviru akcije “Poštuj život, vrati oružje”, od 2. januara do 5. marta, Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 3.293 komada oružja, 110.140 komada municije, 356 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava.

“Naime, u okviru kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već duži niz godina, u toku jučerašnjeg dana, u opštinama širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 27 komada oružja i 551 komad municije”, saopšteno je iz Uprave polcije (UP).

Takođe, policiji u Podgorici i Danilovgradu, građani su dobrovoljno predali policiji 10 komada oružja, od čega šest pištolja, četiri puške, i 431 komad municije različitog kalibra.

“Policijskim službenicima u Baru, Budvi i Tivtu, dobrovoljno je vraćeno 13 komada oružja, od čega šest pištolja i sedam pušaka, i 33 komada municije”, kazali su iz policije.

Pored toga, policiji u Nikšiću, dobrovoljno su predata četiri komada vatrenog oružja, od čega tri pištolja i jedna puška, i 87 komada municije.

“Podsjećamo, pozivom na broj 122 građani mogu oružje vratiti bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu”, navode iz policije.

Iz Uprave policije podsjećeju das su pokrenuli i besplatni SOS telefonski broj 19969, kao i e-mail [email protected], za prijavu prijetećeg ponašanja i nasilja u vezi sa posjedovanjem oružja, kao mehanizam bliže saradnje i aktivnog učešća policije i građana u cilju stvaranja sigurnijeg ambijenta.

Uprava polcije UP „Poštuj život, vrati oružje“
5. mart 2025 u 12:45

Komentari (0)

Za sada nema komentara na ovaj članak. Budite prvi da započnete diskusiju!

Nadimak za neregistrovanog korisnika
Napišite Vaš komentar
Ovaj sajt je zaštićen sa reCAPTCHA anti spam mehanizmom.Primjenjuju se Google politika o privatnosti i uslovi korišćenja . Ukoliko ste pravilno upisali komentar dobićete potvrdu da je isti primljen za administriranje. Aktuelno.me zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima ne odražavaju stavove redakcije Aktuelno.me.
Prijavi se Još uvijek nemate nalog? Registrujte se.
CRNA GORA