Najbolji teniser u istoriji Novak Đoković pobijedio je večeras Amerikanca Sebastijana Kordu i prošao u polufinale Masters turnira u Majamiju.
Đoković je odgođeni meč od juče danas odigrao veoma dobro i na kraju slavio sa 6:3, 7:6 (7:4) poslije sat i 22 minuta igre.
Poslije drame u drugom setu, uspio je da Kordi "ukrade" gem u kom je Amerikanac servirao za izjednačenje u setovima i da nakon toga u taj-brejku riješi pitanje pobednika u svoju korist.
Protivnik Đokovića u polufinalu biće Bugarin Grigor Dimitrov i taj meč igraće se u petak od 20 časova po našem vremenu.
Đoković i Dimitrov su do sada međusobno odigrali 13 mečeva, a srpski teniser je 12 riješio u svoju korist.
Jedini meč koji je Dimitrov riješio u svoju korist odigran je na Mastersu u Madridu 2013. godine.
U polufinalu je i Čeh Jakub Menšik koji je u četvrtfinalu eliminicao Francuza Artura Flisa sa 7:6 (5), 6:1 nakon sat i 15 minuta igre.
U posljednjem četvrtfinalu igraće treći nosilac Amerikanac Tejlor Fric i Italijan Mateo Beretini. Menšik u polufinalu čeka boljeg iz tog duela.