Morsko dobro: Zakupci što prije da pristupe čišćenju i uređenju plaža i kupališta
Podijeli vijest

Morsko dobro: Zakupci što prije da pristupe čišćenju i uređenju plaža i kupališta

Kako su kazali, šetnja uz obalu biće prijatnija kada se posjetioci nađu u čistom i urednom okruženju, bez otpada i drugih nepravilnosti.


25. okt 2024 u 09:07

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore apeluje na sve zakupce morskog dobra da što prije pristupe čišćenju i uređenju plaža i kupališta, navodi se u saopštenju.

Kako su kazali, šetnja uz obalu biće prijatnija kada se posjetioci nađu u čistom i urednom okruženju, bez otpada i drugih nepravilnosti.

“Podsjećamo da, u skladu sa članom 9. Ugovora o korišćenju morskog dobra, korisnici imaju obavezu redovnog održavanja plažnih površina i akva prostora i van sezone”, poručuju iz ovog JP.

To, kako su dodali, uključuje pravovremeno uklanjanje i odvoz prikupljenog otpada, koji se mora obaviti u saradnji sa lokalnim komunalnim preduzećima i na način propisan zakonom.

“Služba za kontrolu morskog dobra će u narednom periodu intenzivirati terenske kontrole, kako bi osigurala da se ugovorene obaveze u potpunosti poštuju i sprovode“, naglasili su iz Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore.

Morsko dobro
25. okt 2024 u 09:07

Komentari (0)

Za sada nema komentara na ovaj članak. Budite prvi da započnete diskusiju!

Nadimak za neregistrovanog korisnika
Napišite Vaš komentar
Ovaj sajt je zaštićen sa reCAPTCHA anti spam mehanizmom.Primjenjuju se Google politika o privatnosti i uslovi korišćenja . Ukoliko ste pravilno upisali komentar dobićete potvrdu da je isti primljen za administriranje. Aktuelno.me zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima ne odražavaju stavove redakcije Aktuelno.me.
Prijavi se Još uvijek nemate nalog? Registrujte se.
CRNA GORA