Medijski koncern Vijesti poznatiji kao ''medijska mafija'' prestao je da brani velikosrpski nacionalizam, promoviše svetosavsku sektu (SS) poznatu pod akronimom SPC i svekoliku crnogorsku javnost počeo je da uči patriotizmu. Naravno kradući teze koje Portal Aktuelno promoviše već godinama.
Iako sad žele da se ''operu'' za sva zlodjela i subverziju koju su sprovodili i još uvijek sprovode protiv Crne Gore, prioritet ovog mafijaškog koncerna je ipak ostao nešto drugo - da ponovo vrate uticaj u Kolašinu koji su izgubili nakon što je naša medijska kuća u kontinuitetu raskrinkavala bestidne laži njihove dopisnice iz ove opštine Dragane Šćepanović.
Dopisnica Vijesti iz Kolašina Šćepanović, objavila je prije nekoliko dana novi uradak koji obiluje neistinama o tome kako je, navodno, investitor na Bjelasici ''potkopao temelje stuba žičare K7 i pokidao kablove“.
Šćepanovićeva i medijski koncern kome pripada, na čijem su čelu Miodrag Miško Perović i Željko Ivanović, poznati su po plasiranju lažnih navoda o investicijama na Bjelasici, a najpoznatija laž je ona da jedan hotel zagađuje vodu.
Nakon što je laži o zagađivanju vode demantovao i nacionalni Institut za javno zdravlje, Šćepanovićka, pod pokroviteljstvom Perovića i Ivanovića nastavila je u tekstovima bez dokaza, da targetira investitore, objavljujući lažne i neprovjerene podatke.
Željko Ivanović, dopisnica Dragana Šćepanović i Miodrag Miško Perović: Izlaze na izbore u Kolašinu?
S obzirom da Šćepanovićkoj i Vijestima u Kolašinu više niko ne vjeruje i pošto je postalo jasno da su samo htjeli da sprovedu svoje reketaške ambicije na štetu razvoja ove opštine, za ''medijsku mafiju'' bi najbolje bilo da promijene način djelovanja.
U tom kontekstu, Uredništvu Portala Aktuelno više građana zabrinutih za budućnost mafijaško-medijskog koncerna u srpskom vlasništvu, sugerisalo je da bi Vijesti na narednim lokalnim izborima u Kolašinu trebalo da nastupe sa svojom listom.
Kako su savjetovali dobronamjerni čitaoci Portala Aktuelno, listu bi trebalo da predvodi Dragana Šćepanović lično, a podršku bi joj davali Perović i Ivanović, koji imaju dugogodišnje iskustvo stvaranja i promovisanja političkih partija – od PzP-a, preko Pozitivne, pa sve do URA-e.
Slogan liste ''medijske mafije'' za naredne lokalne izbore u Kolašinu bi trebalo da bude ''Prije svega - ruralno i reketaški!'', jer kako kažu naši čitaoci, najbolje reflektuje suštinu politike koje Vijesti zastupaju u Kolašinu.
Što se tiše programa, on bi mogao da se svede u nekoliko narednih postulata:
- Kao prvo u Kolašinu, na Bjelasici i generalno svakom dijelu opštine treba zabraniti svaku vrstu gradnje da bi se očuvao autentični izgled!
Dopisnica Dragana Šćepanović nakon što osvoji vlast u Kolašinu - ilustracija
- Elitni turizam treba strogo zabraniti, jer bi dolazak prihoda koji bi ostavili bogati stranci prijetio da ugrozi tradicionalno-ruralni izgled i duh Kolašina.
- U tom cilju potrebno je srušiti hotele koji su do sad sagrađeni, ili od njih napraviti prirodni rezervat za divlje životinje.
- Međutim, ovaj plan ne važi za investitore koji bi platili takozvanu ''reketašku taksu za Vijesti'' koju bi ustanovio lokalni parlament ukoliko bi Šćepanovićkina lista ušla u vlast nakon izbora.
- Putnu infrastrukturu treba kompletno ukloniti i ostaviti samo šumske puteve i makadame, dakle izvorno, prirodno stanje koje bi privuklo takozvane ''torba-biciklo turiste''. Oni bi Crnoj Gori otvorili mogućnost podizanja helikoptera i aktiviranja timova za spasavanje kad god se zaglave u nekoj vukojebini, što bi doprinijelo spremnosti naših spasilačkih službi.
- Treba obavezno dozvoliti da stručnjaci iz Srbije i BiH entiteta Republike Srpske zauzmu sve rukovodeće pozicije u Skijalištu Crne Gore, ali i u svim firmama koje bi da se bave djelatnostima vezanim za ski turizam.
- Za savjete oko infrastrukture treba pitati nasumične turiste sa Kopaonika i okoline Surdulice, eventualno plaćene ''analitičare''.
- Kada su u pitanju investicije, tu treba slušati NVO bliske Vijestima i predstavnike ambasada stranih država kojima bi ski centri na Bejlasici bili konkurencija.
- Cijena jela i pića u kafanama i restoranima treba da bude jeftnija nego u supermarketu, da bi Kolašinci pokazali ''dobortu i gostoprimstvo'' i u isto vrijeme sebi obezbijedili vraćanje tradiciji kada su crnogorske familije od dvadesetak članova živjele u kamenim kućama sa jednom prostorijom i ognjištem na sredini.
- Nakon uklanjanja hotela, infrastrukture, pretvaranja restorana i kafića u jeftina svratišta, ruralizacije i vraćanja ''tradicionalnih vrijednosti'' kada se dvadesetočlana familija okupljala uz toplo ognjište u staroj kamenoj kući, Kolašin će doživjeti procvat vraćanjem u prirodno stanje neukaljano nekakvim investicijama, razvojem i snovima o boljem životu!
ZATO KOLAŠINCI - ''Prije svega - ruralno i reketaški''!
U.P.A.