Mančester siti je prvi put u istoriji prvak Evrope, pokazalo se da dugo građen tim uz ogroman novac na kraju, ipak, donese rezultat, a kad još na klupi imate sjajnog stručnjaka kakav je Pep Gvardiola i snovi postaju java.
Mančester se tako u direktnom okršaju pidružio Milanu, i sada su to jedina dva evropska grada koja imaju po dva prvaka Evrope, pošto je Mančester junajted tri puta bio šampion Evrope, a Milan i Inter zajedno imaju deset titula prvaka Starog kontinenta.
Kroz istoriju Kupa evropskih šampiona, danas Lige šampiona, samo su Mančester, Milano, Beograd i Madrid imali po dva finalista najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja, dok je London u 21.vijeku imao čak tri.
Milan i Inter su postali prvaci Evrope još 60-tih godina prošlog vijeka i njihov podvig tek juče dostigao je Mančester, koji sada takođe u gradu ima dva osvajača najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.
Madrid je grad sa najviše "srebrfenih amfora", pošto je Real čak 13 puta bio prvak Evrope, ali i jedini grad koji je imao svoje gradsko finale. Real i Atletiko su 2014. i 2016.godine dva puta međusobno odlučivali o prvaku Evrope, ali je "kraljevski klub" oba puta izašao kao pobjednik iz tih mečeva. Pokušao je prvi put Atletiko još davne 1974. godine, ali je u još jednom epskom finalu poražen, tada od Bajerna iz Minhena.
London je svakako najfudbalskiji grad Evrope - Čelsi, Arsenal, Totenhem, Vest Hem su osvajali evropske trofeje kroz istorijul, ali je samo Čelsi bio prvak Evrope, i to dva puta - 2012. i 20121. godine, dok su Arsenal i Totenhem svoja finala izgubili.
U jednoj tako neobičnoj konkurenciji svoje mjesto našao je i Beorad, koji je poput Madrida imao dvca kluba u finalu KEŠ - Crvena zvezda je 1991. godine u Bariju postala prvak Evrope, a Partizan je 1966.godine tragično poražen u finalu u Briselu, na čuvenom Hejselu od Reala iz Madrida.,