Jadran kasno upalio motore, Mladost u polufinalu
Podijeli vijest

Jadran kasno upalio motore, Mladost u polufinalu

Jadran je pobijedio sjajnom igrom od 12 minuta utakmice Mladost sa 9:6 (0:3, 3:2, 3:0, 3:1), ali je to bilo nedovoljno da se nadoknadi zaostatak od četiri gola iz Zagreba.

20. mart 2025 u 20:07

Ako je Vladimir Gojković taktički pripremao vaterpoliste Jadrana za revanš meč četvrtfiinala Evokupa u Herceg Novom, a jeste, sve što im je "nacrtao" u prvih 12 minuta utakmice oni su uradili potpuno pogrešno.

Jadran je pobijedio sjajnom igrom od 12 minuta utakmice Mladost sa 9:6 (0:3, 3:2, 3:0, 3:1), ali je to bilo nedovoljno da se nadoknadi zaostatak od četiri gola iz Zagreba.

Utakmica nije počela kako su priželjkivali vaterpolisti Jadrana, koji prva dva napada na utakmici nijesu realizovali, iako su imali igrača više, i u nmastavku meča pokazalo se to kao veliki problem.

 Za razliku od njih Mladost svoj jeste, pošto je Ivan Buljubašić nakon minut i po igre doveo Mladost u vođstvo, izvan igre bio je Đorđe Lazić.

Jadran nije iskoristila ni treći napad sa igračem, više, pošto je izblokiran šut Danila Stupara, a u narednoj akciji centar Novljana je isključen (Đorđe Lazić), a sve to je kaznio golom Franko lazić za 0:2.

Ništa u tim trenucima nije polazilo za rukom Novljanima, ni isključenje Josipa Vrlića nije realizovano pogotkom, pošto je izgubljena lopta.

Sve greške iz prve utakjmice u Zagrebu ponovili su izabranici Vladimira Gojkovića u prvoj četvrtini u Herceg Novom. Matija Sladović je isključen, a i treću priliku sa igračem više realizovala je mladost na minut i 23 sekunde za prije kraja prve četvrtine za 3:0, gol je postigao Toni Bušić.

S druge strane Jadran ni petu čpriliku sa igračem više nije pretvorio u gol, ali ni šestu u posljednjem minutu prve četvrtine...

Tih 0:3 niko nije očekivao u Herceg Novom , pogotovo što je Jadran prije mečeva u Evrkupu poba puta ubjedljivo pobijedio Mladost u regionalnom takmičenju.

Velkih četiri gola prednosti iz Zagreba vaterpolisti legendarnog Igora Milanovića pretvorili su u +7 na Škveru poslije osam minuta igre.

Na startu druge četvrtine vaterpolisti Jadrana tri puta su izgubili loptu, a sve to je kaznio Luka Bukić koji je nakon 3,5 minuta igre donio svom timu ogromnih 4:0.

Tek u 12. minutu utakmice Jadran je postigao prvi gol na meču, kada je mrežu raspoloženog Ivana Marcelića pogodio Jovan Vujovića za 1:4. 

Imao je napad Jadran za još jedan gol, ali je izgubio loptu, a sve to kaznio je Ante Vukićević za 1:5 na tačno četiri minuta do poluvremena.

U sljedećoj akciji precizno sa distance šutirao je Vasilije Radović, koji je smanjio na 2:5.

Mladost je imala igrača više, isključen je bio Danilo Obradović, gosti su izgradilo dopru poziciju, ali je šut Vujovića odbranio Marcelić.

Nisu bili strpljivi u napadu Novljani, naprotiv pokušavali su brzopletim akcijama, a iskusan tim Mladosti lako je zaustavljao takve napade domaćina.

Na minut i 23 sekunde prije kraja druge četvrtine Vladimir Gojković je uzeo tajm-aut, a nacrtanu akciju njegov sin Strahinja pretvorio u gol za 3:5. 

Mogla je ekipa Jadrana da smanji i na 4:5 u drugoj dionici, ali je iskusni Aleksandar Ivović brzopleto šutirao u blok gostujućih vaterpolista.

Do polovine revanšpaJadfran, ne da nije uspio da smanji onih četiri gola zaostatka iz Zagreba, nego je Mladost tu prednost povećala na šest golova na Škveru.

Prvi napad u trećoj četvrtini i prednost igrača više realizovao je Vasilije Radović nakon dodavanja Vuka Milojevića (4:5).

Imao je Jadran priliku za izjednačenje nakon isključenja Konstantina Harkova, ali je ponovo izblokiran šut Ivovića.

Nastavio je Jadran da propušta prilike sa igračem više, izvan igre bio je Ante Vukićević, a Jadran poslije šuteva Gojkovića i Matije Sladovića nije osmi put iskoristio igrača više i ostalo je 4:5 na 5.12 do kraja treće dionice.

Ni isključenje Buljubašića Jadran nije iskoristio, a u povratku pred svoj gol isključenje je zaslužio Vujović, ali je i nakon toga rezultat ostao nepromjenjen (4:5).

Đorđe Lazić se kao lav borio pred golov Mladosti, ali šta to vrijedi kada ni 10 isključenje (četvrto u trećoj četvrtini zaredom) njegovi saigrači nijesu relizovali.

Vrijeme je odmicalo, rezultat se nije mjenjao, a Mladost je bila sve bliža polufinalu.

Ipak, Ivović je minut i 52 sekunde do kraja četvrtine donio prvo izjednačenje.

Nevroza se uvukla i u igrače Mladosti koji propuštaju priliku sa igračem više, a u kontzranapadu Milojević je iskoristio peterac, a Dmitri Holod donosi prvu prednost (6:5), u tim trenucima živnuli su i domaći navijači.

Oriulo se Škverom Jadran, Jadran, pa je Mladost propustila priliku nakon isključenja Obradovića.

Jadran je imao osam minuta ispred sebe da u posljednjoj četvrtini nadoknadi sve što je propustio u prve tri četvrtine, ali činjenica da je od 1:5 stigao do 6:5 davala je nadu domaćim igračima i navijačima da se može do polufinala.

Prva dva napada u posljednjoj četvrtini Jadran i Mladost nijesu realizovali, a onda je isključen Mislav Vrlić, a Danilo Stupar na 5.26 prije kraja donio dva gola prednosti (7:5).

U narednoj akciji Franko Lazić iskoristio je isključenje Obradovića, za kojeg je utakmica bila završena, i pet minuta prije kraja bilo je 7:6. Lazić je tako prekinuo seriju Jadrana od 6:0.

U narednoj akciji šut Strahinje Gojkovića završio je preko gola.

Isključenje Josipa Vrlića golom je kaznio Gojković za 8:6 na 3.36 prije kraja utakmice.

Mladost nije iskoristila isključenje Gojkovića, a u sljedećoj akciji Holod šutira pored gola, koji nakon toga pred svojim golom zaslužuje isključenje, ali je Darko Đurović odbranio šut Luke Bukića.

Jovan Vujovićje zaradio isključenje Andrije Bašića, a potom i sa stative postigao gol za 9:6 minut i 36 prije kraja.

Sjajno je naš predstavnik odigra odbranu u sljedećoj akciji, a Aleksandar Ivović pogodio samo stativu.

Ni Mladost nije dala gol, Jadranu je ostalo 15 sekundi, ali je Marcelić odbranio šut Gojkovića.

Mladost je u polufinalu, jer je naš tim odigreao katastrofalno prvih 12 minuta utakmice i dozvolio Mladosti da povede 5:1.

"Čestitam Mladost na plasmanu u polufinale, bili su ukupno bolji, iako mi nijesmo koristili svoje prilike. Imali smo bolju igru", kazao je nakon eliminacije od Mladosti Gojković.






Evrokup
20. mart 2025 u 20:07

Komentari (0)

Za sada nema komentara na ovaj članak. Budite prvi da započnete diskusiju!

Nadimak za neregistrovanog korisnika
Napišite Vaš komentar
Ovaj sajt je zaštićen sa reCAPTCHA anti spam mehanizmom.Primjenjuju se Google politika o privatnosti i uslovi korišćenja . Ukoliko ste pravilno upisali komentar dobićete potvrdu da je isti primljen za administriranje. Aktuelno.me zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima ne odražavaju stavove redakcije Aktuelno.me.
Prijavi se Još uvijek nemate nalog? Registrujte se.
Vaterpolo