Ako je do sad bilo dileme ko vlada Crnom Gorom i po čijim nalozima, od sada ne moramo da sumnjamo da državom upravaljaju salonski četnik i profesionalni Srbin broj jedan Andrija Rajo Mandić i svetosavska sekta (SS) poznata kao SPC po nalozima iz Beograda.
Nakon što su Mandić i njegov saborac u velikosrpstvu lider crnogorske filijale SPC Jovan Mićović alijas Joanikije, počeli da insistiraju na priči o vraćanju kapele aleksandra karađorđevića na Lovćen, njihove udarne batinaške jedinice su reagovale.
Nakon Škoda sa ćirilicom koje su takođe naručene po nalogu SPC od strane nesposobnog kadra Demokrata Danila Šaranovića, crnogorska Protivteroristička jedinica i ove godine tradicionalno je učestvovala na Dubai Swat Challenge takmičenju, a za tu priliku naši specijalci dobili su novi logo na uniformama koji, između ostalog, čini i kapela zločinca aleksandra karađorđevića na Lovćenu.
Kako se može vidjeti na snimku koji su juče medijima dostavili iz Uprave policije, u upotrebi je novi logotip crnogorske specijalne jedinice, a uočljiv je isti amblem na uniformi njenih pripadnika.
Međutim, poslednjeg dana prošle godine iz policije su kazali da je došlo do organizacionih promjena u elitnim jedinicama. Tada je na mjesto komandanta Specijalne jedinice policije postavljen Miloš Rakonjac.
Upravo Rakonjac je predvodio crnogorski tim u Dubaiju na ovogodišnjem takmičenju.
U dijelu sajta gdje se nalazi spisak učesnica, tj. elitnih jedinica po državama, nalazi se i Crna Gora. Pored državne zastave nalazi se i naziv jedinice i mala fotografija logotipa pored koje piše "Special Police Unit".
Petar II Petrović Njegoš odlučio je da se 1845. godine izgradi kapela na Lovćenu, na Jezerskom vrhu i on u njoj bude sahranjen. Kapelu je posvetio svom stricu, Svetom Petru Cetinjskom, i predstavljala je simbol veličine dinastije Petrović-Njegoš. Kapela nije imala vjersku funkciju, nije bila osvještana i nije pripadala Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi.
U toku Prvog svjetskog rata kapela je oštećena od strane Austrougara, pa se posmrtni Njegoševi ostaci, 1916. godine, premještaju privremeno u Cetinjski manastir. Na Njegušima, 1918. godine, formiran je Odbor za obnovu stare kapele, ali su vlasti Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca spriječile taj naum.
aleksandar karađorđević je nakon toga donio odluku da se ta kapela do temelja sruši i podigne nova, koju je posvetio svom sinu. Ta kapela predstavlja simbol asimilacije i osvajanja Crne Gore koje se dogodilo poslije 1918, što je na taj način personifikovano aleksandrovim zauzimanjem Lovćena 1925. podizanjem te kapele.