Đeljošaj: Najprestižnije američke kompanije posjetiće Crnu Goru
Podijeli vijest

Đeljošaj: Najprestižnije američke kompanije posjetiće Crnu Goru

Istorijski broj američkih kompanija, koje će posjetiti Crnu Goru u okviru ACEBA-e, prema riječima ministra, predstavljaće odličnu priliku za produbljivanje bliskih ekonomskih veza, što se promoviše i na osnovu Memoranduma koji, kaže, otvara vrata za konkretnu razvojnu i investicionu saradnju

7. feb 2025 u 20:53
Foto: Đeljošaj

Najprestižnije američke kompanije iskazale su interesovanje za unapređenje trgovinsko-ekonomskih odnosa sa Crnom Gorom, te će s tim u vezi ove kompanije posjetiti našu državu, poručio je ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj najavljujući njihovu posjetu za ponedeljak 10. februar.

“Samo tri mjeseca nakon zvanične posjete delegacije Vlade Crne Gore Vašingtonu, koju sam ja predvodio, a gdje sam u ime Crne Gore potpisao Memorandum o ekonomskoj saradnji između Crne Gore i Sjedinjenih Američkih Država, na dobrom smo putu da napravimo još jedan progresivan korak u ovoj oblasti. Uspjeh i produktivnost ovog Memoranduma se odmah vidi na djelu, zbog čega su najprestižnije američke kompanije iskazale interesovanje za unapređenje trgovinsko-ekonomskih odnosa sa Crnom Gorom, te će s tim u vezi ove kompanije posjetiti našu državu, gdje ću ih zvanično dočekati u ime Vlade Crne Gore u ponedjeljak, 10. februara”, naveo je Đeljošaj u izjavi dostavljenoj medijima.

Istorijski broj američkih kompanija, koje će posjetiti Crnu Goru u okviru ACEBA-e, prema riječima ministra, predstavljaće odličnu priliku za produbljivanje bliskih ekonomskih veza, što se promoviše i na osnovu Memoranduma koji, kaže, otvara vrata za konkretnu razvojnu i investicionu saradnju.

“Više nego ikad sam ponosan na potpisivanje ovog Memoranduma i institucionalizaciju našeg partnerstva, koje će rezultirati dolaskom američkog kapitala u Crnu Goru, što ja lično, ali i Vlada, smatramo veoma važnim, a uz razmjenu iskustava i angažovanje američkih firmi, ostvarićemo privredni rast i napredak za dobrobit svih građana. Odlučno napredujemo ka sveukupnom razvoju, zajedno sa našim dokazanim američkim saveznicima, sada i zauvijek”, poručio je Đeljošaj.

Nik Đeljošaj
7. feb 2025 u 20:53

Komentari (0)

Za sada nema komentara na ovaj članak. Budite prvi da započnete diskusiju!

Nadimak za neregistrovanog korisnika
Napišite Vaš komentar
Ovaj sajt je zaštićen sa reCAPTCHA anti spam mehanizmom.Primjenjuju se Google politika o privatnosti i uslovi korišćenja . Ukoliko ste pravilno upisali komentar dobićete potvrdu da je isti primljen za administriranje. Aktuelno.me zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima ne odražavaju stavove redakcije Aktuelno.me.
Prijavi se Još uvijek nemate nalog? Registrujte se.
EKONOMIJA