Crvena zvezda pala u finišu na San Siru
Podijeli vijest

Crvena zvezda pala u finišu na San Siru

Imala je Crvena zvezda prilike i za postizanje drugog gola, mogla uz malo sreće i do pobjede, ali je gol odluke postigao Abraham u 87. minutu.

11. dec 2024 u 22:06

Neočekivano dobro i hrabro odigrala je Crvena zvezda protiv Milana na San Siru, ali je, ipak, poražena u finišu utakmice sa 2:1 i nakon 6. kola Lige šampiona nalazi se na 31. mjestu sa simboličnim šansama da izbori plasman među 24. tima koji će igrati proljeće u Evropi.

Imala je Crvena zvezda prilike i za postizanje drugog gola, mogla uz malo sreće i do pobjede, ali je gol odluke postigao Abraham u 87. minutu.

Milan je u prvom poluvremenu došao do gola u 42.minutu kada je Leao savladao golmana Crvene zvezde Gutešu.

Mogao je u nadoknadi vremena, poslije kornera i do drugog gola, ali je Guteša loptu izvadio ispod prečke i prebacio u korner, koji nije ni izveden.

Crvena zvezda je do vođstva mogla u 17. minutu, ali je Andrija Maksimović traljavo šutirao iz voleja i lopta se od trave odbila u prečku.

Toliko hvaljeni Maksimović ni večeras nije pokazao ništa, a jedinu priliku upropastio je traljavim udarcem na gol domaćina.

Ušli su u drugom poluvremenu u igru Mirko Ivanić i Nemanja Radonić koji su svojom brzinom stvarali mnogo problema odbrani Milana.

Ipak, izjednačenje je donio sjajni Radonjić koji je najprije oduzeo loptu fudbalerima Milana, a potom snažnim šutem u desni ugao gola domaćina pogodio mrežu.

Radonjiću je to treći gol u Ligi šampiona.

Poslije utakmice cvilio je trener Crvene zvezde  Vladan Milojević kojem su za poraze u Liggi šampiona krive sudije, a UEFA za zabrane ulaska njihovim huliganima na stadione širom Evrope.

Isti ti huligani prebili su nedavno u Beogradu navijače Štutgarta, čak im nije bio problem ni da biju 10:1 naviača njemačkog kluba, ali Čeferinova balkanizovana UEFA zbog toga nije kaznila Crvenu zvezdu. 

U jednom od derbija večeri, Barselona je u goleadi pobijedila Dortmund na strani 3:2.

Povela je Barsa preko Rafinje u 53. minutu, odlično je izbjegao ofsajd i rutinski pogodio za 1:0, Vrlo brzo je Dortmund izjednačio - siguran sa bijele tačke bio je Girasi u 60. minutu.

Feran Tores se odlično snašao u 75. minutu i vratio prednost Barsi - 2:1. Opet je uslijedila brza reakcija Dortmunda - opet je Gerasi bio strijelac, nakon greške odbrane Barselone - 2:2.

Ipak su gosti iz Katalonije u finišu meča stigli do pobjede - junak je bio Feran Tores drugim golom u 85. minutu za konačnih 3:2.

Barselona nosi kući tri velika boda i sada je druga na tabeli sa 15 bodova, tri manje od lidera Liverpula. Borusija je deveta sa 12 bodova.

Juventus je slavio protiv Sitija u Torinu 2:0. Prvo je Dušan Vlahović glavom donio prednost domaćima u 53. minutu.

Konačnih 2:0 postavio je Mekeni nakon asistencije Vee u 75. minutu.Juve se ovom pobjedom probio na 14. mjesto sa 11 bodova, Siti je ostao na 22. mjestu sa samo osam bodova.

Arsenal bez problema stigao do trijumfa protiv Monaka 3:0 - Londonski tim je poveo golom Sake u 34. minutu, isti igrač je u 78. minutu potvrdio pobjedu izabranika Mikaela Artete, da bi konačnih 3:0 postavio Haverc u 88. minutu.

Fejnord je bio siguran protiv Sparte iz Praga na svom terenu - 4:2.Na prepunom ''De Kajpu'' u Roterdamu sve je bilo riješeno već poslije pola sata.

Atletiko Madrid je savladao Slovan iz Bratislave 3:1 - domaćin je u prvom poluvremenu stigao do dva gola - prvo je lijep pogodak postigao Alvarez u 16. minutu, da bi u finišu mrežu Slovana pogodio Grizman.

Gosti iz Slovačke su uspjeli da smanje početkom drugog dijela - Strelec je pogodio sa penala u 51. minutu. Samo šest minuta kasnije novi gol je postigao Grizman i već tada ovjerio pobjedu, četvrtu u Ligi šampiona.

Zanimljivo je bilo i u Lilu, gdje su u prvom poluvremenu viđena tri gola. Poveli su domaći preko Sahrauia u 37. minutu, da bi u drugom minutu nadoknade Baker pogodio za 2:0, a dva minuta kasnije igrač Šturma, +Kiteišvili je lijepim golom smanjio na 2:1.

Praktično u prvom pravom napadu u drugom dijelu Šturm stiže do 2:2 - Birt je bio strijelac u 47. minutu.

Pobjedu Lilu donio je Haraldson u 81. minutu. Francuski tim je stigao do četvrtog trijumfa, ima još po remi i poraz. Šturm je doživio peti poraz u novoj sezoni.

Ubjedljiv trijumf u ovoj rundi ostvario je Štutgart koji je pobijedio Jang Bojs na svom terenu 5:1.

Golova nije bilo u okšraju Benfike i Bolonje - 0:0.

LIGA ŠAMPIONA - 6. KOLO

Atletiko - Slovan 3:1

(Alvarez 16, Grizman 42, 57 - Strelec 51)

Lil - Šturm 3:2

(Sahraui 38, Baker 45+1, Haraldson 81 - Kiteišvili 45+4, Birt 47)

U toku:

Milan - Crvena zvezda 2:1

(Leao 42, Ejbraham 88 - Radonjić 67)

Arsenal - Monako 3:0

(Saka 34, 78, Haverc 88)

Benfika - Bolonja 0:0

Borusija D. - Barselona 2:3

(Girasi 60, 78 - Rafinja 53, Tores 75, 85)

Fejenord - Sparta 4:2

(Trauner 8, Paiksao 10, Hađ Musa 30, Himenes 63 - Rahmani 43, Belen og 79)

Juventus - Mančester Siti 2:0

(Vlahović 53, Mekeni 75)

Štutgart - Jang Bojs 5:1

(Lakomi 6, Stiler 25, Fuhrič 61, Vagnoman 66, Kitl 75)

Liga šampiona
11. dec 2024 u 22:06

Komentari (0)

Za sada nema komentara na ovaj članak. Budite prvi da započnete diskusiju!

Nadimak za neregistrovanog korisnika
Napišite Vaš komentar
Ovaj sajt je zaštićen sa reCAPTCHA anti spam mehanizmom.Primjenjuju se Google politika o privatnosti i uslovi korišćenja . Ukoliko ste pravilno upisali komentar dobićete potvrdu da je isti primljen za administriranje. Aktuelno.me zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima ne odražavaju stavove redakcije Aktuelno.me.
Prijavi se Još uvijek nemate nalog? Registrujte se.
Fudbal